• Hód Úszó SE
  • /
  • Eredményes évkezdés a Hód Úszó Se-nél! -Főszerepben az aranyérmek

Eredményes évkezdés a Hód Úszó Se-nél! -Főszerepben az aranyérmek

Január utolsó napján és február első hétvégéjén három megmérettetés várt a ‘Hód -osokra” .A Gyarmati Dezső uszodában a legkisebbek szakmai minimum vizsgán,a régiós válogatottjaink a Tüske uszodában össz-régiós versenyen,a többség pedig Kecskeméten az Aranyhomok Kupán képviselte egyesületünket.

Pénteken a legkisebbek mérették meg magukat a Gyarmati Dezső Sportuszodában.A Hód Úszó Se részéről 10 ,NICS-HSÚVC 1,valamint az Algyői Úszó Klubtól 4 leendő versenyző vett részt a Magyar Úszó Szövetség által felállított vizsgarendszerén (minősítő vizsga) ,az úszóvá válás első lépcsőfokát teljesítve.A fiatalok minden úszásnemben mutatták meg az eddig tanultakat.

Katona Zsolt és a minősítőt tett kis csapat

Február első napján két helyszínen is képviseltették magukat a Hód Úszó-s sportolók.A Horváth Ákos ,Tésik Zsófia és Lovas Gréta ,Máté Hunor edzővel Budapesten A Tüske uszodában remekeltek a Dél -alföldi régió csapattagjaiként,mint erről már előbbiekben beszámoltunk.

Magasban a II. helyért járó kupa!
Fotó: Tésik Attila

A budapesti esemény mellett,úszóink Kecskeméten,a IX. Aranyhomok Kupán álltak rajthoz.A két napos versenyen összesen 19 arany,12 ezüst és 3 bronzérmet,valamint 19 pontszerző helyet és egy korosztályos kupát sikerült szereznie a csapatnak.Az egyesületek pontversenyében a 6. helyen zártunk 324 ponttal.

A rajt pillanata
Fotó : Magné Varró Renáta

Edzői értékelések:

Olaszné Bajusz Andrea: Csapatommal az Aranyhomok Kupát, felkészülési versenynek tekintettük.Munkából jöttünk ,legjobban a a 200 méter gyors távjára voltam kíváncsi, amit maximálisan jól teljesítettek a gyerekek.Fontos volt számomra ,hogy felmérjem az edzésen gyakoroltakkal hogy is állunk ,hogyan alkalmazzák őket most ‘verseny szituációban”.A versenyen 16 érmet szereztek a ‘kicsik” ,ebből 10 arany és 6 ezüst. Sikerült már aranyjelvényes időt és az országos bajnokságra is szintidőt teljesíteniük. Nagy Olivér elhozta a legmagasabb LEN pontért járó korosztályos Kupát. A Hód Úszó Se az egyesületek versenyében a 6. helyen zárt ,ami azt gondolom az eredményeket elnézve biztató kezdésnek vehetünk. Örülök neki,hogy minden csoportnál felszabadult és motivált versenyzést láthattam.Gratulálok az edző kollégáknak és minden versenyzőnek!

Máté Hunor : Az össz-régiós verseny a legjobbjait felvonultató versenyzői között Horváth Ákos, Lovas Gréta és Tésik Zsófia a Dél-Alföld csapatát erősítette. Hód Úszó SE versenyzői közül Ákos teljesített a legjobban 2 arannyal, aki 100 pillangón túl lehetőséget kapott a 8x50mix vegyes váltóban, ahol szintén remekül teljesített. Lovas Gréta 2 pontszerző hellyel segítette a régiót. Tésik Zsófia 100m hátúszás futamát hatalmas fölénnyel megnyerve a korosztályában az előkelő 3.helyet szerezte meg.. A Hód Úszó SE 3 tagjával a Dél-Alföldi Régió a 2.helyet szerezte meg a pontversenyben. Horváth Ákos 1hely: 100pillangó,8x50mix vegyesvátó Lovas Gréta 7.:100mell 6.:100pillangó Tésik Zsófia 3.:100hát Aranyhomok: Ugrai Panna remekül helytállt a100m – a 400m-es távig. A verseny hetén betegséggel küszködve indult el a megmérettetésre, ahol 3arany és 1ezüst érmet szerzett. A gyorsúszó számokban így is sikerült egyéni csúcsokat úsznia. Barna Máté hatalmas egyéni csúccsal, nagyon okosan felépített úszással ezüstérmes 200m mellen. Nagyon jó szezon nyitány a fiatal mellúszónak aki idén még csak ,kis˝ serdülő. Gál Olivér betegséggel küszködve teljesítette a versenyszámát. Barna Máté: 1 ezüst: 200mell Ugrai Panna: 3arany: 100pillangó,200gyors,100hát 1ezüst: 400gyors

Sibalin Dávid: Nagyon jó érzés volt újra versenyezni, felmérni, hogy hol tartunk. A gyerekek élveztek a versenyt, és én is mivel nagyon szépen teljesítettek. Sok éremmel, és egyéni csúcsokkal zártuk ezt a két napot, ami lendületed és erőt ad a felkészüles további időszakára.