CXIX. Országos Bajnokság 2017. - Hírfolyam

4. nap délután:

Ezüstös zárónap Debrecenben
4 döntőben voltak érdekeltek HÓDjaink a 119. Országos Bajnokság zárónapi fináléiban. Sorrendben: 50 m férfi mell, ahol Szabó Tamás és Rozanovic Ádám, 50 m női hát, itt Dara Eszti, valamint a 4x100 m-es férfi majd női váltónk ugrott medencébe. Máté Hunor mester beszámolója szerint a mellúszás döntője talán az egész OB legdrámaibb küzdelmét hozta, ugyanis Rozanovic Ádám holtversenyben 2. helyen végzett, tőle mindössze 1 századdal elmaradva Szabó Tamás így a 4. helyen végzett. A sikeres mellúszó döntő után Dara Eszter következett, aki egészen 30 méterig a mezőny élén tempózott, végül az 5. helyen ért a falhoz. Váltóink (Winkler-Miksi-Kendi-Rozanovic és Csókay-Károlyi-Kerecsen-Szentkereszty) egyaránt a 8. helyen értek célba. Sajnos Winkler Máté gyomorrontás miatt a délutáni úszásától visszalépett. Gratulálunk az egész csapatnak, valamint Máté Hunor és Udvardi Gábor edzőknek!

4. nap délelőtt:

Az OB zárónapjának délelőtti etapjában Szabó Tamás 28:76-al, Rozanovic Ádám 28:86-al a 3.-4. helyen végzett, így A döntőt úsznak délután. Winkler Máté 10. idővel B döntős, Dara Eszti 50 m háton 4. idővel A döntős, a 4x100 férfi és női gyorsváltó a 8. helyen jutott az esti fináléba! Hajrá HÓD-ok!

3. nap délután:

A péntek este is jól sikerült a HÓDoknak Debrecenben az OB 3. napján.
100 m gyorson Rozanovic Ádám a délelőtti idejétől némiképp elmaradva 51,98-al a 7. helyen, Winkler Máté 3 tizedet javítva a 8. helyen, a 100 m mellúszás B döntőjét megnyerve Miksi Richárd - mivel az A döntőből egy versenyző kizárásra került - a délelőtti idején 84 századot javítva a 8. helyen, míg Kerecsen Gerle szintén 100 mellen a továbbjutást jelentő idejétől elmaradva a 8. helyen végzett. Szép volt fiúk-lányok!

3. nap délelőtt:

A harmadik nap estéje sem telik HÓDok nélkül az OB-n!
100 m férfi gyorson Rozanovic 10. idővel továbbjutott, de mivel előle ketten is visszaléptek így 8. helyen "A" döntőt úszik. 100 m háton Winkler Máté 7. idővel "A" döntős, 100 m mellúszásban Miksi Richárd 13. idővel "B" döntős, Kerecsen Gerle 6. idővel "A" döntős. Érdemes lesz az M4 sportot követni ma délután is!
Hajrá HÓDOK!

2. nap délután:

Hírek az OB-ról! Döntők: Rozanovic Ádám a délelőtti idejénél 32 századdal jobbat úszva 24,99-es idővel a 11. helyen, Dara Eszti 14 századot javítva 27,54-el a 7. helyen, a 4x100-as férfi és női váltó is a 8. helyen végzett a 2. napi döntőkben. Fiaink a délelőtti eredményüknél több mint 5 másodperccel jobbat úsztak, a lányok picivel elmaradtak délelőtti idejükhöz képest. Holnap is drukkolhatunk a Hódoknak!

2. nap délelőtt:

Ismét a döntőkben vagyunk!
Dara Eszti 50 m pillén 27,68-as idővel "A" döntős délután, a férfi 4x100 gyorsváltó Kendi-Rozanovic-Winkler-Miksi összeállításban 3:35,55-ös idővel a 7. helyen, Rozanovic Ádám szintén 50 pillén 25,31-es idővel a 12. helyen "B" döntős, míg a női 4x100 női gyorváltó Szentkereszty-Kerecsen-Garamvölgyi-Zaka összeállításban a 4:02,71-es idővel a 8. helyen jutott döntőbe. Rozanovic 18:00-kor a délutáni program első számában, Dara Eszter 18:06 perckor, a férfi váltó 19:03-kor, míg hölgyeink 19:13-kor állnak rajtkőre. Az M4 most is közvetít! Szurkoljunk!

1. nap délután:

Rozanovics Ádám a 6. legjobb idővel jutott döntőbe. ideje 23:09, a döntőben 3 századot javítva 6. lett az OB első napján. Dara Eszter szintén 6. idővel jutott döntőbe, délelőtti ideje 26:37, ezt 3 tizeddel megjavítva 5. lett. Ideje: 26:07! A 4x100 mix gyorsváltónk 8. helyet szerzett. Döntő idő: 3:45,07. Tagok: Rozanovic, Winkler, Szentkereszty, Kerecsen. A délelőtti idejüket 1,67 mp-el megjavítva lettek 8. helyezettek a döntőben.

1. nap délelőtt:

Dara Eszter és Rozanovics Ádám 50 m gyorson egyaránt 6. idővel döntős délután, a 4x100 MIX gyorsváltó szintén továbbjutott, ők is döntőt úsznak este. A váltó tagjai: Kendi Csaba, Winkler Máté, Kerecsen Gerle és Szentkereszty Cecília. A döntőket az M4 Sport 17:45-től közvetíti. Rozanovics Ádámért 18:33-tól, Dara Eszterért 18:37-től, míg a MIX váltóért 20:01-től szurkolhatunk!