A legjobbak lettek a Hódok

Kétnapos versenyen vettek részt a Hód Úszó SE versenyzői a hétvégén. Az Óvodától az Olimpiáig elnevezésű programon a Hódok minden csapatából medencébe ugrottak az úszóink. A siker nem maradt el, ugyanis rengeteg éremmel és a legjobb csapat címmel távozhattunk Szentesről.

Szombaton Winkler Máté öt aranyérmet szerzett, 50 méteres gyorsúszásban, 50 pillén, 50 háton, 50 mellen és 100 méter gyorson. Garamvölgyi Csenge 50 pillén és 100 gyorson első, 50 gyorson és 50 mellen második, míg 50 háton harmadik helyen csapott célba. Károlyi Fanni 50 mellen nem talált legyőzőre, 50 pillén pedig harmadik lett.

Zaka Maja 50 és 100 gyorson is ezüstérmet érdemelt ki. Kancsár Mirjam 100 gyorson ezüstérmes helyezést úszott. Oláh Norbert az 50 pillét, az 50 mellet és a 100 gyorsot is megnyerte. Csókay Lenke 50 háton arany-, 50 pillén ezüst-, 50 mellen pedig bronzérmet szerzett. Tót Csaba 50 méteres hátúszásban diadalmaskodott, míg 50 mellen, 50 gyorson és 50 pillén második lett, bronzérmet pedig 100 méter gyorson szerzett.

Ugrai Panna 100 gyorson lett első helyezett. Labozár Zsolt 50 háton harmadik, Horváth Ákos 50 pillén harmadik, Tót Emma 50 pillén szintén harmadik helyezést ért el. Korsós Katalin 50 háton aratott diadalt, Hollós Fruzsina 50 gyorson végzett az élen, míg 50 mellen harmadik lett. Pászti Alex  50 pillén bronzérmet nyert. A versengés végén a 10 x 50 méteres gyorsváltóban négy csapat küzdött meg egymással, közülük a Hód Úszó medencehossznyival végzett az első helyen. A csapat tagjai: Ugrai Panna, Mag Gergő, Nagy Petra, Oláh Norbert, Tót Csaba, Winkler Máté, Kancsár Mirjam, Garamvölgyi Csenge, Zaka Maja és Borbás Gergő. Labozár Zsolt négy érmet is hazavihetett: 200 mellen és 200 háton ezüst-, 100 mellen és 200 gyorson bronzérmet nyert.

Winkler Máté három aranyérmet szerzett, 100 mellen, 100 pillén és 100 háton nem talált legyőzőre. Károlyi Fanni két aranyéremmel gazdagott, - 100 és 200 mellen - valamint 100 pillén és 200 pillén ért célba második helyen. Rauch Róbert (1999) két ízben szerzett bronzérmet, 200 mellen és 200 vegyesen. Zaka Maja 100 pillén diadalmaskodott. Tót Csaba volt az egyik legeredményesebb vásárhelyi úszó, hiszen két nap alatt 12 érmet szerzett, vasárnap 2 arany - 200 gyors, 200 vegyes -, valamint 3 ezüst - 100 mell, 200 mell, 100 pille - került a nyakába.

Kancsár Mirjam (2003) két számban, 100 és 200 pillén, utasított maga mögé mindenkit, s erejéből egy ezüstre is futotta, 200 gyorson. Borbás Gergő háromszor nyert bronzérmet, 100 és 200 pillén, illetve 200 háton. Ugrai Panna háromszor állhatott a dobogó legmagasabb fokára, 100 pillén, 200 gyorson és 200 háton. Nagy Petra ezüstérmes lett 100 pillén.

Oláh Norbert  szintén három aranyat nyert, 100 háton, 200 háton és 200 gyorson. Mag Gergő ezüstérmet szerzett 200 mellen. Tót Emma ezüstérmet érő helyezést úszott 100 mellen, 200 mellen pedig harmadik lett. Csécs Lili második helyet szerzett 200 pillén, míg Korsós Katalin  bronzot 100 háton. Horváth Ákos  aranyat 200 pillén, ezüstöt 100 pillén nyert. Hollòs Fruzsina (2008) 50m gyorsùszàs 1., 50m mell 3. hely

A verseny végén került sor a váltókra. A 4x50-es leány gyorsváltó (2004-es és fiatalabb korosztályban) bronzérmet szerzett Ugrai Panna, Nagy Petra, Baricsa Bernadett és Tót Emma részvételével. A fiúk ugyanebben a számban és korosztályban a második helyen értek célba. A Hód Úszó SE váltójában Oláh Norbert, Mag Gergő, Barna Máté és Horváth Ákos ugrottak a medencébe. A 4x50-es fiú gyorsváltó tagjai, akik 2003-ban vagy korábban születtek, bronzérmet szereztek. A csapat tagjai Tót Csaba, Labozár Zsolt, Rauch Róbert és Borbás Gergő voltak.

Két nap alatt a legtöbb pontszámot gyűjtöttük, így a Hód Úszó SE lett a legeredményesebb csapat a szentesi versenyen. Gratulálunk sportolóinknak!

forrás: promenad.hu